Connect with Us

Nuk do ta besoni sa vakte në ditë ha Cristiano Ronaldo për të qenë në top formë

Seria A

Nuk do ta besoni sa vakte në ditë ha Cristiano Ronaldo për të qenë në top formë

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo është një prej futbollistëve më puntorë që futbolli ka parë ndonjëherë. Po flasim për një futbollist që po konkurron me lojtarë 10 vjet më të rinj se ai për të qenë më i miri.

Mediat e huaja kanë zbuluar së fundmi se sulmuesi i Juventusit ha gjashtë vakte në ditë, derisa pula konsiderohet të jetë komponent “magjik” i ditës së tij, me peshkun që gjithashtu përfshihet rregullisht.

Një ditë tipike për Ronaldon është zbërthyer kështu:

Mëngjesi: Djath, jogurt pa yndyrë

Dreka 1: Sallatë dhe pulë

Dreka 2: Tuna, ullinj, vezë dhe domate

Ushqim tjetër: Fruta të freskët, tost me avokado

Darka 1: Peshk i freskët dhe sallatë

Darka 2: Biftek dhe kallamari

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gaboi në derbin ndaj Romës, shikoni çfarë i bëjnë lojtarë e Kombëtares Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Nuk ishte një ndeshje nga ato perfektet që zakonisht Tomas Strakosha i bën në Serinë A. Gardiani i Kombëtares shqiptare gaboi në momentin kur Lacio e tij pësoi golin e parë në derbi ndaj Romës. Bardhekaltërit arritën të barazonin rezultatin, megjithatë seria e 11 fitoreve radhazi u ndal pasi nuk shkuan më shumë se barazimi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Agjenti zbulon të ardhmen e Hysajt, ja çfarë do të ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj me ardhjen e Gatuzos ka nisur të luajë dhe arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar ylli i kombëtares sonë dhuroi një ndeshje mjaft të mirë edh pse përballë kishte një nga kundërshtarët më të frikshëm të botës, Kristiano Ronaldon. Sakaq, e ardhmja e tij te Napoli është akoma në dyshim, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Fantastik Hysaj, shikoni vlerësimin e jashtëzakonshëm që i bëjnë mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj diti se si të reagojë pas kartonit të kuq në Kupën e Italisë kundër Lacios dhe për një natë u rikthye ai i kohëve të Mauricio Sarrit, ndonëse natën e djeshme në “San Paolo”, trajnerin shumë të dashur për të e kishte si kundërshtar. Gjithsesi, mbrojtësi i djathtë bëri një ndeshje të madhe, […]

LEXO TE PLOTE