Connect with Us

Plas te Tirana/ Ahmataj padit klubin dhe kërkon rrogat e pashlyuera

Sport

Plas te Tirana/ Ahmataj padit klubin dhe kërkon rrogat e pashlyuera

Publikuar

-

Julian Ahmataj ka bërë një kërkesë pranë Federatës Shqiptare të Futbollit për kontratën që ka nënshkruar me Tiranën. “Panorama Sport”, raporton se ish-trajneri është interesuar pranë institucionit të futbollit në vend për pagesat deri në fund të sezonit. Respektivisht, për periudhën nëntor-maj. 

Përkatësisht, pagesa e tij mujore ka qenë rreth 1.3 milionë lekë të vjetër dhe për shtatë muajt e kontratës, korrespondojnë me rreth 9.1 milionë lekë të vjetër.

PADIA 

Julian Ahmataj u shkarkua nga Tirana për mungesë rezultatesh dhe për dështimin në drejtimin e 24 herë kampionëve. Mirëpo, ndarja mes ish-trajnerit dhe klubit, duket se nuk është bërë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Gazeta ka mësuar ekskluzivisht se trajneri së fundmi ka bërë një kërkesë në Federatën Shqiptare të Futbollit, ku interesohet për gjashtë pagesa nga skuadra bardheblu, deri në fund të këtij sezoni.

Ky është hapi fillestar që përfundon me padi në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve. “Klubi i Futbollit Tirana mirëpret afrimin e trajnerit të ri dhe i uron suksese në realizimin e objektivave sezonalë”, ka qenë një pjesë e prezantimit të Ahmatajt, publikuar në faqen zyrtare të Tiranës, që nënkupton edhe kohëzgjatjen e kontratës, deri në përfundim të këtij sezoni, 2019- 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE