Connect with Us

Shqipëria i kërkoi miqësore, Italia merr vendimin e papritur

Kombëtare

Shqipëria i kërkoi miqësore, Italia merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Shqipëria do të zhvillojë në muajin mars një ndeshje miqësore kundër Sllovenisë në Itali, ndërkohë që vetë Duka u shpreh pak kohë më parë se po punohet për një miqësore me një ekip të madh siç mund të jetë Italia, Gjermania apo Spanja.

Megjithatë, duket se Italia nuk do të jetë një kundërshtar i Shqipërisë duke qenë se skuadra e kaltër ka gjetur një rival. Italia do të përballet me Republikën Çeke në muajin qershor në stadiumin “Renata Dall’Ara”. Ky test miqësor do t’i shërbejë skuadrës së Mançinit për të provuar të tjerë futbollistë dhe për t’u përgatitur për ndeshjen e Europianit.

Kujtojmë që Italia ka zyrtarizuar edhe 2 miqësore të tjera në muajin qershor. Italianët do të përballen me Anglinë në datën 27 mars, teksa do të përballet edhe me Gjermaninë pak ditë më vonë në Freiburg.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: