Connect with Us

Sindikata e Futbollistëve në hall të madh, bën deklaratën e pazakontë

Kombëtare

Sindikata e Futbollistëve në hall të madh, bën deklaratën e pazakontë

Publikuar

-

Në datën 10 janar në stadiumin “Air Albania”, u zhvillua një turne bamirësie ku morën pjesë disa nga legjendat e Italisë, Greqisë, Turqisë dhe Shqipërisë. Ky aktivitet u organizua nga Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, me kryetar Andi Lilën.

Pikërisht qëllimi i këtij eventi ishte të mblidhte të ardhura për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Megjithatë sipas Sindikatës së Futbollistëve janë hedhur dyshime për transparencën me të ardhurat e mbledhura nga ky event. Pikërisht për këtë SH.F.P.SH, ka dalë me një komunikatë zyrtare ku ka sqaruar gjithçka dhe thonë se në ditët e ardhshme do të ketë një përgjigje të plotë për gjithçka.

DEKLARATA E SINDIKATËS SË FUTBOLLISTAVE: 

Të nderuar miq. Duke parë dhe vlerësuar qëndrimin e disa opinionistëve sportiv në lidhje me mos bërjen publike të të ardhurave të grumbulluara nga shitja e biletave te eventit sportiv “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku” i organizuar nga sindikata futbollistëve profesionistë Shqiptar ju sqarojmë se: Qëllimi i vetëm i sindikatës sonë është që çdo e ardhur nga çdo biletat e shitur p.v.s nëse është përdorur ose jo të shkojë në ndihmë të personave të dëmtuar nga tërmeti. Në funksion të këtij qëllimi dhe për të mos shkaktuar asnjë konfuzion me shifra te cilat sjellin dyshime për abuzime kemi kërkuar të jemi sa më të saktë në përllogaritjen e shifrave me qëllim që të dalim me një rezultat të vetëm dhe final. 

Gjithashtu duam t’ju sqarojmë se një arsye tjetër e cila ka penguar bërjen sa me te shpejt te transparencës është edhe fakti se, blerës te biletave ishin disa institucione shtetërore te cilat vetëm ditën e hëne dhe te martë kane bere pagesat për biletat e blera nga ana tyre. Te nderuar zotërinj, dua t’ju them se Sindikata ka te punësuar vetëm një sekretare ndërsa e gjithë pjesa tjetër kane ardhur për te ndihmuar Sindikatën vullnetarisht ne organizimin e këtij eventi madhështor. 

Sigurisht edhe veprimet ne kuadër te transparencës po kryhen po nga ky grup vullnetaresh fakt i cili gjithashtu shkaktoj pak vonese. Për sa ju shpjegova mësipër janë arsyet e vonesës por duke vlerësuar sinqerisht shqetësimin tuaj ju sqaroj se transparenca per ne mbetet prioritare dhe për këtë arsye secili person qe kërkon informacion mund te vij ne zyrën tone dhe te marre te gjithë informacionin qe i nevojitet. Faleminderit S.F.P.SH.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE