Connect with Us

Xherdan Shaqiri drejt rikthimit në Serinë A, nuk do e besoni te cili ekip

Seria A

Xherdan Shaqiri drejt rikthimit në Serinë A, nuk do e besoni te cili ekip

Publikuar

-

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane dhe ato britanike.

Bëhet fjalë për futbollistin me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili është pranë akordit me Romën, e cila është duke menduar për zëvendësuesin e Zaniolos, që pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen ndaj Juventusit.

Shaqiri pritet të rikthehet në Serinë A, pas aventurës me Interin në vitin 2015, e cila për hir të së vërtetës, nuk ka qenë fort pozitive.

28-vjeçari nuk po gjen shumë hapësira te kampionët në fuqi të Europës dhe është duke menduar largimin. Mesfushori pritet të kalojë në formë huazimi me të drejt blerje në fund të sezonit nga klubi italian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Comment

  1. Klinike dentare

    15 Janar, 2020 at 9:58 am

    Xherdan Shaqiri eshte lider ne futboll per mua , nje talent i vertet , nder per shqiptarine sa gjynaf qe nuk luan per kombetaren shqiptare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE