Connect with Us

Zbulohet prapaskena/ Trajneri i madh italian iu vetofrua Barcelonës, por u refuzua direkt

La Liga

Zbulohet prapaskena/ Trajneri i madh italian iu vetofrua Barcelonës, por u refuzua direkt

Publikuar

-

Largimi i Ernesto Valverdes nga drejtimi i Barcelonës kishte kohë që përflitej, ndaj këto ditë janë përmendur shumë emra si pasuesi i tij në “Camp Nou”, por në fund u emërua Quique Setien.

Mediet pranë klubit të Barcelonës zbulojnë sot se një nga trajnerët i njohur që i është vetofurar katalanasve është edhe Massimiliano Allegri. Ish-trajneri i “Zonjës” është pushim që nga fundi i sezonit të kaluar dhe këto ditë ka biesuar me drejtuesit katalanas për të marrë drejtimin e ekipit, por ëhtë refuzuar.

Allegri nuk është parë nga drejtuesit e Barcelonës si njeriu i duhur për shkak të gjuhës dhe shumë elementëve të tjerë. Dihet, që Barcelonna do një trajner që preferon lojën sulmuese, ndryshe nga Allegri. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: