Connect with Us

Zyrtare: Largohet nga Milani dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Seria A

Zyrtare: Largohet nga Milani dhe transferohet tek ekipi i shqiptarëve

Publikuar

-

Pas Mattia Caldara dhe Pepe Reina, ka ardhur edhe largimi i tretë tek Milani. Fabio Borini largohet pas tre vitesh e gjysmë nga kuqezinjtë, ku u transferua në vitin 2016 nga Sunderlandi.

Ai ka shënuar 7 gola në të gjitha kompeticionet me Milanit dhe largohet falas 6 muaj para se t’i përfundonte kontrata. Destinacioni i tij i radhës do të jetë po në Serie A , këtë herë Verona, ku luajnë edhe dy shqiptarët Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani.

Prezantimi i Borinit tek ekipi i ri do të bëhet gjatë ditës së nesërme. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gaboi në derbin ndaj Romës, shikoni çfarë i bëjnë lojtarë e Kombëtares Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Nuk ishte një ndeshje nga ato perfektet që zakonisht Tomas Strakosha i bën në Serinë A. Gardiani i Kombëtares shqiptare gaboi në momentin kur Lacio e tij pësoi golin e parë në derbi ndaj Romës. Bardhekaltërit arritën të barazonin rezultatin, megjithatë seria e 11 fitoreve radhazi u ndal pasi nuk shkuan më shumë se barazimi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Agjenti zbulon të ardhmen e Hysajt, ja çfarë do të ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj me ardhjen e Gatuzos ka nisur të luajë dhe arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar ylli i kombëtares sonë dhuroi një ndeshje mjaft të mirë edh pse përballë kishte një nga kundërshtarët më të frikshëm të botës, Kristiano Ronaldon. Sakaq, e ardhmja e tij te Napoli është akoma në dyshim, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Fantastik Hysaj, shikoni vlerësimin e jashtëzakonshëm që i bëjnë mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj diti se si të reagojë pas kartonit të kuq në Kupën e Italisë kundër Lacios dhe për një natë u rikthye ai i kohëve të Mauricio Sarrit, ndonëse natën e djeshme në “San Paolo”, trajnerin shumë të dashur për të e kishte si kundërshtar. Gjithsesi, mbrojtësi i djathtë bëri një ndeshje të madhe, […]

LEXO TE PLOTE