Connect with Us

Albi Alla drejt rikthimit në Superligë, nuk do e besoni te cili ekip

Sport

Albi Alla drejt rikthimit në Superligë, nuk do e besoni te cili ekip

Publikuar

-

Tirana kërkon të godasë në merkato duke afruar një lojtar në momentet e fundit. Qëllimi i drejtuesve është i njëjtë. Afrimi i një mbrojtësi, i cili i duhet medoemos ekipit bardheblu. Aktualisht, presidenti Refik Halili është duke punuar për të afruar një futbollist në këtë repart dhe emrat janë të shumtë.

Gjatë gjithë këtyre ditëve janë dëgjuar shumë emra futbollistësh, por nuk ka asgjë konkrete. Gjithsesi, dje ka dalë në skenë një njohje e vjetër e Superiores, Albi Alla. Ish-lojtari i Kukësit dhe Flamurtarit, i cili tani aktivizohet në Kinë, ka pasur kohë më parë një bisedë me drejtuesit e Tiranës.

Ai është takuar për të ardhmen, të cilën mund ta vazhdonte në Shqipëri me bardheblutë, ndonëse akoma është pjesë e kampionatit kinez. Gjithsesi, çështja ka qenë vetëm diskutim, sepse Alla aktualisht luan në kampionatin kinez me Shaanxi Chang’an Athletik dhe është nën kontratë. Lojtari që luan në mbrojtje për momentin është vetëm një ide dhe asgjë më shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: