Connect with Us

Bindet Ilir Daja/ Skënderbeu gjen pasuesin e Oto Xhon

Sport

Bindet Ilir Daja/ Skënderbeu gjen pasuesin e Oto Xhon

Publikuar

-

Me një largim të mundshëm të Blerim Krasniqit, Skënderbeu do të ishte i detyruar që të futej në merkato për sulmin. Ky repart ka mbetur i boshatisur, edhe prej largimit të Oto Xhonit drejt Prishtinës.

E megjithatë, në klub kanë qenë të vendosur që të mos nxitohen. Ata kanë menduar ta gjejnë zgjidhjen brenda grupit ekzistues. Vetëm ndonjë “okazion” mund t’u ndryshojë planet.

Trajneri Ilir Daja po bindet gjithnjë e më shumë nga forma e Alfred Mensah. Sulmuesi ganez nuk u federua për pjesën e parë të sezonit, megjithatë është stërvitur gjatë gjithë kohës me ekipin dhe ka qenë nën vëzhgimin e plotë të stafit teknik.

Cilësitë e tij kanë bërë që tekniku 53-vjeçar ta shohë si zëvendësuesin e mundshëm të Oto Xhonit. Kjo bën që Skënderbeu të mos ketë nevojë për momentin të afrojë një tjetër lojtar për ofensivën, përderisa zgjidhjen e ka në ekip.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: