Connect with Us

‘Bomba’ nga Italia/ Kumbulla te Interi për 20 mln euro, ja kur prezantohet

Sport

‘Bomba’ nga Italia/ Kumbulla te Interi për 20 mln euro, ja kur prezantohet

Publikuar

-

Sipas informacioneve të fundit nga Italia, Marash Kumbulla tashmë ka marrëveshje me Interin. Gazzetta Dello Sport, e përditshmja më e madhe në Itali është e bindur. Marash Kumbulla verën e ardhshme do të mbajë veshur fanellën e Interit.

Në takimin e fundit që është organizuar mes drejtuesve të dy klubeve është akordi për kalimin e talentit shqiptar në Milano gjatë verës së këtij viti mbi bazën e 20 milionë eurove

Për të arritur një marrëveshje për Kumbullan, Interi ka pranuar t’i japë në huazim që në merkaton e janarit, Veronës Federico Dimarcon ndërkohë që mund të pranojë të huazojë edhe për sezonin e ardhshëm talentit tjetër Eddy Salcedo.

Klubi zikaltër në këtë mënyrë ka mposhtur konkurencën e tre klubeve angleze Manchester United, Chelsea dhe Everton me Ancelottin që e kërkonte edhe te Napoli, 19-vjeçarin kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“14 ditë pa futboll”/ Tifozi skocez i habit të gjithë me këtë veprim

Publikuar

-

Mënyra nga më të ndryshmet për të tërhequr vëmendjen. Në rrjetet sociale shikon video nga më të ndryshme, teksa ka njerëz që shfaqen duke kërcyer, të tjerë që këndojnë, ndonjë që i bën rreng të dashurës apo ndonjë familjari. Në Skoci një djalosh 20-vjeccar i ka habitur të gjithë. Jamie Towers ka fituar kampionatin në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Bajram Jashanica e thotë sërish: Ishte pakujdesi, rrezikova karrierën

Publikuar

-

Bajram Jashanica, për dy vite qëndroi larg fushave të blerta. Një pakujdesi bëri që ai të dilte pozitiv me doping pas ndeshjes kundër Young Boys. Ajo periudhë ka kaluar dhe qendërmbrojtësi nuk dëshiron ta kthejë kokën prapa. “E kam thënë shumë herë se kjo ishte periudha më e errët e karrierës time. I lutem Zotit […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayern i tregon derën Neuer-it, i vë syrin portierit 100 milionë eurosh

Publikuar

-

Mund të ketë ndryshime të rëndësishme te Bayern Munich për sa i takon merkatos. Veçanërisht për sa i takon rolit të portierit. Zërat në lidhje me një sulm të Chelsea-t për Manuel Neuer kanë ardhur pak përpara atyre që kanë bërë të ditur se klubi gjerman është vënë në gjurmët e zëvendësuesit të tij. Sipas […]

LEXO TE PLOTE