Connect with Us

Diagnostikohet me sëmundjen e rëndë, portieri shqiptar: Do ritkhehem në fushë

Sport

Diagnostikohet me sëmundjen e rëndë, portieri shqiptar: Do ritkhehem në fushë

Publikuar

-

Arben Beqiri vetëm pak ditësh zbuloi se është diagnosfitikuar me tumor në stomak. Porieri i Trepça ’89, në një intevistë për Kosova Press ka rrëfyer vështirësitë e para kur mësoi për sëmundjen, mbështetjen e kolegëve dhe kohën kur pritet të veshë sërish dorezat.

“Fillimisht i kam pasur disa shqetësime në stomak dhe më pas shkova te mjeku, ku pas vizitës ai dyshoi se kishte diçka tjetër. Pas analizave të detajuara, mësova se është diçka e rëndë. Në fillim nuk më kanë treguar saktë për gjendjen, për të pasur qetësinë”.

“Pas konfirmimit m’a komunikuan në nëntor se kam tumor. E kam ndierë veten të shqetësuar edhe nga informatat e pakta për sëmundjen. Pas bisedimeve me mjekun kam marrë vesh se është një tumori lehtë dhe shërues.

Pas lajmit të publikuar e kam ndierë veten shumë mirë, pasi kam pasur një mbështeje maksimale nga bota e futbollit dhe jo vetëm. Besoj se pas përfuundimit të këtij cikli terapish të kthehem në fushë sepse jam mirë”, u shpreh mes emocionesh 30 vjeçari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE