Connect with Us

Edhe pak ka mbetur, ja kur rikthehet java e 18-të e Kategorisë Superiore

Sport

Edhe pak ka mbetur, ja kur rikthehet java e 18-të e Kategorisë Superiore

Publikuar

-

Kukësi e mbylli vitin 2019 në krye të klasifikimit me 31 pikë duke u shpallur kampione dimri.

Në ndeshjen e fundit të vitit, verilindorët nuk shkuan më shumë se një barazim me Skënderbeun në Korçë 1-1, të cilët arritën t’i prisnin hovin nënkampionëve të Shqipërisë, por kjo nuk i pengoi te mbeteshin ne krye.

Prej disa javësh, ekipet kane marre pushimet dhe Superliga do të rikthehet sërish në fund të janarit me startin e fazës së tretë.

Ekipet po zhvillojnë fazën përgatitore dhe do rikthehen në fushë më 26 janar…/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Shpërthen Romela Begaj: Fatkeqësi që linda në një vend si ky, jam e pastër

Publikuar

-

Nga

Peshëngritësja e njohur shqiptare Romela Begaj, është përballur me probleme të mëdha në karrierën e saj, teksa rezultoi pozitive në testin e dopingut për herë të dytë. Në një prononcim të dhënë së fundmi, Begaj u shpreh se asgjë nuk ishte e vërtetë, duke u shprehur se gjithçka ndodhi për shkak se jemi shtet i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Nuk e vendosi te formacioni i yjeve, tifozët e Marsejës sulmojnë “L’Equipe”: Ku është Lorik Cana?

Publikuar

-

Nga

Virusi Covid-19 mes mijra jetësh të marra nuk kurseu as presidentin e skuadrës së Marsejës  Pape Diuf. Ai u nda nga jeta pas një lufte me virusin famëkeq duke shokuar gjithë botën e sportit. Në nder të kujtimit të tij gazeta prestigjoze L’Equipe zgjodhi formacionin më të mirë të francezëve në gjithë historinë e drejtimit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Moderatorja e Supersportit iu bën të harroni koronavirusin, shfaqet në emision thuajse e zhveshur

Publikuar

-

Nga

Lei Kraja është një nga gazetaret e reja sportive të Supersportit, e cila po angazhohet gjithmonë e më shumë dhe tërheq vëmendjen e tifozëve me paraqitjen e saj. Sot, teksa po moderonte emisionin e saj të zakonshëm në “Supersport”, bukuroshja është shfaqur tejet provokuese. Lei ka veshur një fustan me dekolte shumë të hapur, ku […]

LEXO TE PLOTE