Connect with Us

Egbo ia thotë troç Halilit, ja përforcimin që duhet të bëjë në merkato

Sport

Egbo ia thotë troç Halilit, ja përforcimin që duhet të bëjë në merkato

Publikuar

-

Tirana është duke zhvilluar mini-fazën përgatitore në Antalia, ndërkohë që drejtuesit bardheblu janë duke menduar për afrimet në merkato. Për këtë arsye, në intervistën e dhënë për “Top Channel”, Egbo i dërgon mesazh presidentit Halili për të marrë një mbrojtës në merkato.

“Skuadra është paraqitur mirë, në 3 miqësoret e zhvilluara më ka pëlqyer, pavarësisht humbjes në ndeshjen sot. Lojtarët po stërviten si duhet dhe mund të them që jemi gati për të vijuar kampionatin. Sot më ka pëlqyer ekipi në pjesën e parë, por edhe në të dytën. Mund të them se nuk do të jemi si në dhjetor, por ndihemi gati për të vazhduar Superioren.

Kemi pasur dy largime në mbrojtje. Nuk kam folur me presidentin në lidhje me merkaton por mendoj që do afrohet minimum një futbollist që mund të luaj në qendër dhe në krah. Na duhet një mbrojtës!”, shprehet Egbo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE