Connect with Us

Guardiola pranon të rinovojë kontratën me City-n, vetëm nëse i plotësohet ky kusht

Premier Liga

Guardiola pranon të rinovojë kontratën me City-n, vetëm nëse i plotësohet ky kusht

Publikuar

-

Kontrata e Pep Guardiolës me Man. Cityn skadon në verën e vitit 2021, por spanjolli mund të largohet në fund të këtij sezoni duke parë ecurinë jo të mirë të deritanishme. Gara për titullin në Premier League është e humbur, pasi Liverpooli është shkëputur shumë. Triumfi në Champions League duket shumë i vështirë.

Megjithatë, Guardiola mund të pranojë të rinovojë kontratën me “Qytetarët” nëse i plotësohet një kusht. Por, cili është ky kusht?

“Daily Telegraph” zbulons e Guardiola iu ka kërkuar drejtuesve të City-t rinovimin total të ekipit, çka do të thotë një merkato të fuqishme me miliona euro shpenzime, ndryshe Pep do t’i japë duart kampionit në fuqi të Anglisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE