Connect with Us

Kardozo rikthehet në Superligë, por kësaj here jo te Partizani

Sport

Kardozo rikthehet në Superligë, por kësaj here jo te Partizani

Publikuar

-

Lojtari brazilian Lucas Cardoso është rikthyer nga huazimi 6 mujor në IPKO Superliga, ku luajti pjesën e parë të sezonit me skuadrën e Dritës. Kartonin e futbollistit e kanë kampionët në fuqi të Shqipërisë, Partizani, të cilët me sa duket do të zbatojnë edhe një herë të njëjtën formulë për të.

Sipas “Fansat e futbollit shqiptar”, Partizani do të dërgojë Cardoson në një tjetër huazim 6-mujor në mënyrë që ky i fundit të grumbullojë akoma më shumë minuta në këmbët e tij. Interes për sulmuesin brazilian ka nga Maqedonia e Veriut si dhe nga ekipi i Flamurtarit, që momentalisht po mban vendin e fundit në renditje dhe një përforcim në sulm mund t’i ndihmojë në luftën për mbijetesë në pjesën e mbetur të sezonit./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE