Connect with Us

Kukësi nuk e njeh humbjen në miqësoret, tjetër rezultat pozitiv në Turqi

Sport

Kukësi nuk e njeh humbjen në miqësoret, tjetër rezultat pozitiv në Turqi

Publikuar

-

Është mbyllur në barazim pa gola miqësorja e zhvilluar në Antalia, mes Kukësit dhe skuadrës rumune Politehnika Iasi.

Një tjetër paraqitje dinjitoze për skuadrën e drejtuar nga trajneri Shpëtim Duro, e cila e dominoi sfidën duke provuar disa herë për të gjetur rrugën e rrjetës, por pa sukses.

Me shumë gjasa, kjo ishte sfida e fundit miqësore për verilindorët, të cilët në ditët e ardhshme, do të rikthehen në Shqipëri, për të qenë gati për rifillimin e kampionatit.

Kujtojmë që ky ishte barazimi i dytë në miqësore për Kukësin, pasi disa ditë më parë barazoi ndaj skuadrës turke të Malatjaspor.

FT: KUKËSI – POLITEHNICA IASI 0-0

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Xhika, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Lulaj, Limaj, Gavazaj, Ethemi, Domi, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro.

Politehnica Iași: Rusu, Onea, Frăsinescu, Mihalache, A. Radu, Popadiuc, Breeveld, Passaglia, Luckassen, Platini, F. Cristea.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE