Connect with Us

Kukësi sfidon ekipin rumin, Shpëtim Duro surprizon me formacionet zyrtare

Sport

Kukësi sfidon ekipin rumin, Shpëtim Duro surprizon me formacionet zyrtare

Publikuar

-

Ekipi i Kukësit luan ditën e sotme ndeshjen e radhës kundër klubit rumun, Politehnika Iasi.

Takimi miqësor do të zhvillohet sot në orën 14:00 (ora lokale shqiptare). Trajneri Shpëtim Duro kërkon që ato që skuadra zhvillon në stërvitje t’i implementojë në fushë në një test zyrtar dhe pse miqësor.

Me shumë mundësi, për Kukësin, miqësorja me rumunët do të jetë ndeshja e fundit në tokën turke.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Xhika, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Lulaj, Limaj, Gavazaj, Ethemi, Domi, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE