Connect with Us

Kukësi zbret sot sërish në fushë, ja me kë ndeshen verilindorët

Sport

Kukësi zbret sot sërish në fushë, ja me kë ndeshen verilindorët

Publikuar

-

Kukësi prej disa ditësh gjendet në Antalia të Turqisë ku vazhdon punën intensive në këtë fazë përgatitore. Trajneri Shpëtim Duro kërkon t’i ketë të tijtë në maksimum kur të nisë kampionati javën e ardhshme, në mënyrë që ekipi të mbetet në krye të Superiores.

Sakaq, verilindorët ditën e sotme në orën 14:00 do të angazhohen në një miqësore ndaj skuadrës së Poli Iashi, skuadër e Ligës së Parë në Rumani. Aktualisht, Iashi është në vendin e 11 në kampionat, teksa është një mundësi e mirë për kuksianët të marrin një fitore e cila do iu bënte mirë për moralin.

Kjo do jetë miqësorja e dytë për Kukësin, teksa pesë ditë më parë ata u përballën me turqit e Jeni Malatiaspor. Takim i cili u mbyll me shifrat 1-1,ku golin për Kukësin e shënoi Kristal Abazaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE