Connect with Us

Kumbulla, shqiptari që do hyrë në histori/ Gati akordi me Interin

Seria A

Kumbulla, shqiptari që do hyrë në histori/ Gati akordi me Interin

Publikuar

-

Marash Kumbulla me sa duket do të jetë një emër i cili do të hyjë në histori për futbollin shqiptar. Mbrojtësi i talentuar 19-vjeçar është kthyer në një nga emrat më të lakuar të merkatos në Serinë A dhe klubet janë të gatshëm të bëjnë çmenduri për të, edhe pse vetëm adoleshent. Gjithçka konfirmohet nga takimi më i fundit që ka zhvilluar sot menaxheri i tij, Xhiani Vitali, me drejtues të Interit ku ka diskutuar me zikaltërit mundësinë e transferimit në Milano.

Verona ka vendosur si kusht të vetëm qëndrimin e Kumbullës deri në mbyllje të këtij sezoni por ka lënë menaxherin të lirë që të negociojë shitjen e tij në verë. Ndaj Vitali ka filluar kontaktet me klube të ndryshme për të sqaruar të ardhmen e lojtarit. Pak ditë më parë u përfol se kishte pasur takime me Napolin, por sinjalin e qartë e ka dhënë duke shkuar sot në zyrat e Interit, një prej skuadrave më të interesuar për mbrojtësin shqiptar.

Sipas mediave italiane,Vitali ka bërë të ditur se çmimi prej 5 milionë eurosh që ishte përfolur deri dy muaj më parë, tashmë duhej të harrohej. Klubi i Veronës tashmë vlerësonte mbrojtësin 25 milionë euro, pasi shihte te ai një potencial të jashtëzakonshëm për t’u bërë një nga më të mirët në futbollin italian.

Një shifër që normalisht do të trembte çdo klub për një djalosh i cili ka pak muaj në elitën e futbollit duke luajtur si profesionist. Por mediat italiane raportojnë se Interi është shfaqur mjaft pozitivisht në këtë takim edhe me një vlerë të tillë merkatoje për Kumbullën dhe ka përsëritur qëndrimin për blerjen e mundshme të futbollistit, sinjal i qartë se edhe zikaltërit besojnë te potenciali që ka lojtari.

Tani pritet që Vitali të  kontaktojë edhe me klube të tjera të interesuara për futbollistin, pasi edhe emra si Fiorentina, Lacio, Juventus, Borusia Dortmund, Çelsi, Mançester Junajtid apo Lajpcig kanë shfaqur interes për të. Por që tani është e qartë për të gjithë se transferimi i Marash Kumbulllës do të shënojë vlera të rëndësishme dhe një rekord të ri për futbollin shqiptar, duke e kthyer shumë shpejt atë në lojtarin më të vlefshëm të të gjitha kohëve për Shqipërinë end epa u bërë mirë pjesë e përfaqësueses shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gaboi në derbin ndaj Romës, shikoni çfarë i bëjnë lojtarë e Kombëtares Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Nuk ishte një ndeshje nga ato perfektet që zakonisht Tomas Strakosha i bën në Serinë A. Gardiani i Kombëtares shqiptare gaboi në momentin kur Lacio e tij pësoi golin e parë në derbi ndaj Romës. Bardhekaltërit arritën të barazonin rezultatin, megjithatë seria e 11 fitoreve radhazi u ndal pasi nuk shkuan më shumë se barazimi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Agjenti zbulon të ardhmen e Hysajt, ja çfarë do të ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj me ardhjen e Gatuzos ka nisur të luajë dhe arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar ylli i kombëtares sonë dhuroi një ndeshje mjaft të mirë edh pse përballë kishte një nga kundërshtarët më të frikshëm të botës, Kristiano Ronaldon. Sakaq, e ardhmja e tij te Napoli është akoma në dyshim, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Fantastik Hysaj, shikoni vlerësimin e jashtëzakonshëm që i bëjnë mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj diti se si të reagojë pas kartonit të kuq në Kupën e Italisë kundër Lacios dhe për një natë u rikthye ai i kohëve të Mauricio Sarrit, ndonëse natën e djeshme në “San Paolo”, trajnerin shumë të dashur për të e kishte si kundërshtar. Gjithsesi, mbrojtësi i djathtë bëri një ndeshje të madhe, […]

LEXO TE PLOTE