Connect with Us

Kupa e Italisë/ Hidhet shorti i çerekfinaleve, këto janë super ndeshjet

Seria A

Kupa e Italisë/ Hidhet shorti i çerekfinaleve, këto janë super ndeshjet

Publikuar

-

Kanë mbetur edhe dy ndeshje për të përcaktuar 8 ekipet çerekfinaliste të Kupës së Italisë. Ashtu si edhe në raundet e tjera, edhe në çerekfinale do të ketë vetëm nga një ndeshje.

Në rast se loja përfundon barazim, ndeshja do të shkojë në shtesë dhë nëse është e nevojshme në penallti.

Çerekfinalet e Kupës së Italisë

Napoli-Lazio (21 janar)

Juventus/Udinese-Parma/Roma (22 janar)

Torino-Milan (28 janar)

Inter- Fiorentina (29 janar)

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mesfushori i Milanit me një rekord në Serinë A, por në Europë është në barazim me Gjasulën

Publikuar

-

Nga

Isamel Benaser ishte një nga përforcimet e Milanit në këtë sezon. Futbollisti i ardhur nga Empoli, nuk pati një start të mirë, megjithatë gjatë kampionatit e mori veten dhe tashmë është kthyer në një titullar për kuqezinjtë e Stefano Piolit. Ndërkohë, alegjeriani ka vendosur edhe një rekord në Serinë A. Nuk bëhët fjalë për gola […]

LEXO TE PLOTE