Connect with Us

Merkato/ Zyrtare: E prisnin te Milani, por ylli i Interit transferohet në kryeyqtet

Seria A

Merkato/ Zyrtare: E prisnin te Milani, por ylli i Interit transferohet në kryeyqtet

Publikuar

-

Matteo Politano zyrtarizohet si lojtari më i ri i Romës. Sulmuesi italian largohet nga Interi dhe transferohet te verdhezinjtë në formë huazimi deri në fund të sezonit, me të drejtë blerjeje.

Ndërkohë, te zikaltrit do të kalojë Leonardo Spinazzola. Pas dëmtimit të rëndë të Nicolo Zaniolos ndaj Juves, Roma është hedhur menjëherë në merkato dhe ka arritur marrëveshjen me zikaltrit.

Politano është përfolur këto ditë për një transferim te ribali historik i zikaltërve, Milani, por në fund Roma u tregua më e shpejtë.

26-vjeçari ishte jashtë planeve të Conte-s, ndrësa te Roma do të ketë mundësinë të luajë më shumë minuta. Nga ana tjetër, Spinazzola mund t’i bëjë shumë punë Interit në repartin e mbrojtjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE