Connect with Us

Merkato/ Zyrtare: Igli Tare bën goditjen e madhe në merkato

Seria A

Merkato/ Zyrtare: Igli Tare bën goditjen e madhe në merkato

Publikuar

-

Igli Tare është një ndër drejtorët sportivë më të suksesshëm në Itali. Shqiptari shquhet për goditjet e tij në merkato, duke marrë lojtarë të lirë dhe duke i shitur me vlera marramendëse pas disa vitesh. Milinkovic-Savic, mesfushori serb, duket se do të largohet në verë nga Lazio, për një shumë që mund të arrijë deri në 100 milionë euro.

Në kryeqytet, kanë menduar që tani për pasuesin e tij dhe Tare e ka gjetur në La Liga. Mesfushori i Eibar, Gonzalo Escalante, ka nënshkruar për katër vite me lacialët dhe do t’iu bashkohet në verë.

26 vjeçari luan praktikisht kudo në mesfushë dhe me Eibar, ka luajtir 16 ndeshje deri tani në elitën e futbollit spanjoll, duke shënuar edhe dy gola. Argjentinasi duket një goditje e zgjuar e Lazios, që vazhdon të punojë pa shumë zhurmë dhe të sjellë në kryeqytetin italian lojtarë cilësorë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: