Connect with Us

Messi i çudit të gjithë, zgjedh këtë mbrojtës si kundërshtarin më të vështirë

La Liga

Messi i çudit të gjithë, zgjedh këtë mbrojtës si kundërshtarin më të vështirë

Publikuar

-

Në një intervistë të gjatë për “DAZN”, Leo Messi ka treguar se nuk e pengon aspak mënyra si klubet kundërshtare caktojnë lojtarë për ta ndjekur apo ndalur atë.

Gjithsesi, argjentinasi çudit jo pak kur zgjedh mbrojtësin kundërshtar më të vështirë, i cili nuk është asnjë nga emrat e njohur të kalibrit Van Dijk apo Sergio Ramos.

“Nuk më pengon që më caktojnë një lojtar për të më qëndruar afër gjithmonë. E di se ka ndeshje të vështira dhe mund të bëhet e mëriztshme kur e ke gjithmonë dikë përreth vetes”.

Kur u pyet për emrin e kundërshtarit më të vështirë me të cilinë shtë përballur, Messi tha: “Pablo Maffeo i Gironës”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE