Connect with Us

“Punoja me 3 turne”, trajneri i njohur shqiptar zbulon prapaskenat e çuditshme te Vllaznia

Sport

“Punoja me 3 turne”, trajneri i njohur shqiptar zbulon prapaskenat e çuditshme te Vllaznia

Publikuar

-

Agim Canaj, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News, ka folur për shumë tema. Mes tyre edhe për përzgjedhjen e trajnerëve të huaj si dhe për eksperiencën e tij te Vllaznia.

“Eksperienca më ka treguar se në periudha të caktuara u besohet trajnerëve shqiptarë, kurse në periudha të tjera atyre të huaj. Trajnerët e huaj i marrin me publicitet të madh dhe i paguajnë 2-fish më shumë, kurse kur vjen puna kampionatet i marrin me trajnerët shqiptarë.

Në Shqipëri asgjë nuk është e stabilizuar sa u takon stafeve, lojtarëve, akademive.  Te Partizani kanë ardhur menaxherët më të mirë  të Italisë.  Në fund të fundit ne nuk duhet të heqim dorë nga trajnerët shqiptarë. Po flasim akoma për organizime shumë të dobëta të klubeve. Akoma nuk kemi një ligj të sportit”, shprehet Canaj, i cili më pas zbulon edhe një prapaskenë.

“Po ju them vetëm një fragment që e them gjithmonë: Kur shkova në Shkodër si trajner në sezonin 2008-2009, kam provuar 187 lojtarë dhe kam mbajtur vetëm një. Punoja me tre turne. Nuk kemi stabilitet”, deklaroi Canaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: