Connect with Us

Rikthehet Skënderbeu, shkatërron me rezultat të thellë Teutën në miqësore

Sport

Rikthehet Skënderbeu, shkatërron me rezultat të thellë Teutën në miqësore

Publikuar

-

Skenderbu mund teuten. Në sfidën që është  u zhvillua në Kompleksin Tropikal, korçarët e Ilir Dajës kanë shtangur skuadrën e Edi Martinit duke triumfuar me rezultatin 4-1 falë dopietave të  Blerim Krasniqi dhe Dejvi Bregut.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-0. Ndërkohë që në të dytën ishin përsëri Krasniqi dhe Bregu ata që gjetën rrugën e rrjetës, duke realizuar dopietë personale. Për durrsakët, golin e nderit e shënoi Çyrbja në minutën e 85-të.

Ndërkohë që sfida tjetër mes Luftëtarit dhe Lushnjës që është duke u zhvilluar në Gjirokastër, u mbyll në barazim 1-1. Donaldo Açka kaloi fillimisht në avantazh bluzinjtë, ndërkohë që miqtë e drejtuar nga trajneri Ilir Gjyla barazuan shifrat me futbollistin Ervis Gjyla

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE