Connect with Us

Ronaldo mungon për ndeshjen e sotme, e zë…

Seria A

Ronaldo mungon për ndeshjen e sotme, e zë…

Publikuar

-

Juventusi do të përballet sot me Udinesen në “Allianz Stadium” për një biletë për në çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Tashmë është bërë i ditur edhe formacioni zyrtar i bardhezinjve për këtë takim, ku bie në sy mungesa e Cristiano Ronaldos. Madje, portugezi nuk do të jetë as në stol.

Dihet që Ronaldo nuk i ka shuëm qejf këto kompeticione të dorës së dytë, ndaj nuk është ëpr t’u habitur mosprania e tij sot.

“Zonja” e justifikon mungesën e portugezit me arsyen se e ka zënë gripi. Në fund të fundit, edhe ai njeri është… /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE