Connect with Us

U dëmtua rëndë ndeshjen e fundit/ Doktori i jep shpresa: Do jetë gati për EURO 2020

Seria A

U dëmtua rëndë ndeshjen e fundit/ Doktori i jep shpresa: Do jetë gati për EURO 2020

Publikuar

-

Mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo, kaloi me sukses ditën e hënë operacionin në gju. Italiani u dëmtua në minutën e 36-të në ndeshjen e kësaj fundjave, ku Roma u mposht 1-2 nga Juventusi në ‘Olimpico’.

Zaniolo pas këtij operacioni pritet të mungojë për një periudhë të gjatë, diku te 5-6 muaj. Doktori që operoi 20-vjeçarin, Pier Paolo Mariani, flet me nota pozitive mbi kohën e rikuperimit të mesfushorit. “Nuk kishte asnjë komplikacion gjatë operimit.

Tashmë ai duhet të fillojë procesin e rikuperimit dhe Roma duhet ta mbështesë Nicolon. Klubi ka kaluar në të shkuarën dëmtime të ngjashme, kështu që është në dijeni të situatës”, deklaron mjeku për ‘Il Corriere dello Sport’.

“Zaniolo në Euro 2020? Besoj se ai mund të rikthehet përpara startit të kampionatit europian, por nuk do të jetë në 100% e tij. I duhet shumë punë dhe besim, pastaj mbetet për t’u parë forma e tij”, mbyll mjeku italian. Mariani ka operuar lojtarë si Insigne dhe Rudiger, të cilët kishin të njëjtin dëmtim si Zaniolo dhe që të dy janë rikuperuar brenda 4 muajsh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: