Connect with Us

U transferua me bujë te skuadra Europiane, futbollistin shqiptar e përdorin si model

Super Liga

U transferua me bujë te skuadra Europiane, futbollistin shqiptar e përdorin si model

Publikuar

-

Futbollisti shqiptar, i cili është pjesë e Maqedonisë së Veriut tashmë ka nisur aventurën e tij në Suedi me skuadrën Helsingborgs IF.

Ishi i Shkëndijës, prej të hënën është bashkuar me skuadrën e tij të re në mini-fazë  dimërore, ndërsa vlerësimi që i bëhet te skuadra suedeze shihet te fakti që sot pikërisht tetovari është “përdorur si model” për prezantimin e fanellave të reja parasezonale të Helsingborgs IF.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Drejtori i Skënderbeut e konfirmon: Bregu largohet brenda këtij muaji, ja ku do transferohet

Publikuar

-

Nga

Këto janë ditët e fundit të Dejvi Bregut te Skënderbeu. Futbollisti i njohur i Superiores është duke bërë gati valixhet për t’u larguar jashtë Shqipërisë. Gjithçka duket e mbyllur, ndërsa është edhe në interesimin e korçarëve që të bëhet një lëvizje e tillë pasi kontrata e vetë lojtarit përfundon në verë dhe Bregu do të […]

LEXO TE PLOTE