Connect with Us

VIDEO/ Broja një përbindësh i vërtetë, shënon 2 gola fantastik me fanellën e Çelsit

Kombëtare

VIDEO/ Broja një përbindësh i vërtetë, shënon 2 gola fantastik me fanellën e Çelsit

Publikuar

-

Armando Broja është shndëruar në një përbindësh të vërtetë, teksa nuk ka të ndalur sa i përket golave të shënuara, me moshat e Çelsit, duke u shndërruar në një protagonist absolut te blutë e Londrës.

Këtë herë shqiptari ka arritur të shënojë dy gola, teksa sapo ka përfunduar ndeshja me rezultatin 5-0 ndaj Bradfordit për Kupë.

Goli i parë erdhi pas një krosimi perfekt nga e djathta, atje ku nuk mund të gabohej. Për golin e dytë ka pak dyshime për autorsinë e golit, por në pamje të parë duket se topi i goditur nga Armando Broja e ka kaluar vijën përpara se Marcel Lewis të sigurohej.

Gjithsesi, edhe nëse autorsia do t’i jepej këtij të fundit, gjithçka ka ardhur nga sulmuesi shqiptar te dy golat e parë që e mbyllën 45 minutshin në shifrat 2-0. Pjesa tjetër ishte shumë e lehtë për londinezët në thellimin e rezultatit.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: