Connect with Us

Video/ Mbappe shënon ndaj ish-ekipit të tij dhe bën gjestin e madh

Sport

Video/ Mbappe shënon ndaj ish-ekipit të tij dhe bën gjestin e madh

Publikuar

-

Sfida mes Monacos dhe PSG-së, është zhbllokuar pas 24 minutash lojë. Ishte Kylian Mbappe ai që shënoi për PSG-në kundër ish-ekipit të tij.

Angel Di Maria dha një pasim të shkëlqyer me të jashtmen nga krahu i djathtë, duke nxjerrë totalisht të lirë Mbappen përballë portierit.

Sulmuesi francez është shumë i shpejtë për mbrojtjen e Monacos dhe i vetëm përballë portierit vendas, nuk e ka të vështirë të shënojë. Në shenjë respekti, Mbappe vendos të mos festojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE