Connect with Us

Zëvendësuesi i Suarez, zbulohet kërkesa e Messit për drejtuesit/ Ylli i Premier League

La Liga

Zëvendësuesi i Suarez, zbulohet kërkesa e Messit për drejtuesit/ Ylli i Premier League

Publikuar

-

Barcelona konfirmoi mungesën e sulmuesit të saj, Luis Suarez, të paktën deri në muajin maj për shkak të një dëmtimi në gju. Katalanasit janë hedhur menjëherë në merkato për të gjetur zëvendësuesin e tij për pjesën e mbetur të sezonit.

Në media flitet se Barça është shumë pranë firmës me Carlos Vela, i cili do ta zëvendësonte uruguaianin për pjesën e mbetur të sezonit. Meksikani aktualisht është pjesë e LA Galaxy në MLS dhe mund të vijë në Spanjë në formë huazimi.

Kapiteni i Barcelonës, Leo Messi, i ka kërkuar drejtuesve një emër për sulmin. Argjentinasi kërkon që blaugranat të afrojnë në skuadër patriotin e tij, Sergio Aguero. Një operacion shumë i vështirë për Barcelonën, pasi 31-vjeçari konsiderohet si një nga lojtarët më të rëndësishëm të Manchester Cityt. Megjithatë mediat në Spanjë raportojnë se katalanasit mund ta provojnë diçka të tillë në merkaton e verës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E bujshme/ Mauro Ikardi pranë transferimit te Real Madridi

Publikuar

-

Nga

Mauro Icardi është rikthyer edhe një herë në radarin e Real Madridit, raporton Mundo Deportivo. Duket se Los Blancos janë në dijeni se Lautaro Martinez do të kalojë te Barcelona dhe po shikojnë opsione të tjera. Zinedine Zidane e ka vlerësuar sulmuesin argjentinas si më të mirin në treg dhe po tenton të marrë atë në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” nga Spanja/ “La Liga duhet të pezullohet përfundimisht”

Publikuar

-

Nga

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov beson se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga tani, duke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La Liga është shtyrë për një kohë të pacaktuar për shkak të Covid-19, i cili ka çuar në më shumë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Real Madridi do Kumbullën, edhe Guardiola mahnitet pas shqiptarit

Publikuar

-

Nga

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat spanjollë. Bëhet fjalë për një interesim të 2 klubeve më prestigjioze në botë, Reali dhe Barcelona, për mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla, i cili i surprizoi të gjithë me paraqitjen e tij në Serinë A  te skuadra e Veronës. Madrilenët e shikojnë Kumbullën si pasardhësin e […]

LEXO TE PLOTE