Connect with Us

Champions League miraton ndryshimin e madh/ Nga viti 2024…

Sport

Champions League miraton ndryshimin e madh/ Nga viti 2024…

Publikuar

-

Prej vitit 2024, skuadrat që do të fitojnë Champions League duhet të luajnë 4 ndeshje më tepër. Nga 13 që janë aktualisht për të arritur te trofeu më prestigjoz në Europë, do të nevojiten 17 takime.

Drejtuesit e UEFA-s kanë arritur marrëveshjen me Shoqatën Europiane të Klubeve që të zgjerojnë turneun dhe të mundësojnë pjesëmarrjen e më tepër skuadrave.

Për momentin, nuk dihet si do të implementohen katër ndeshjet më tepër, me alternativat që janë ndryshimi i fazës së grupeve ose shtimi i një grupi përpara ndeshjeve me eliminim direkt.

Problemin më të madh e kanë ekipet angleze, kalendari i të cilave është tepër i ngjeshur. Por, rritja e përfitimeve financiare mund ta justifikonte sforcon dhe do të bënte që klubet elitare të heqin dorë nga pjesëmarrja në Kupën e Ligës në Angli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: