Connect with Us

Çmendet Reali/ 70 milionë euro dhe James Rodriguez për shokun e Hysajt

Seria A

Çmendet Reali/ 70 milionë euro dhe James Rodriguez për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Kalidou Koulibaly mund t’i thotë lamtumirë Napolit. Real Madrid duket se është gati të hidhet në sulm për senegalezin në merkaton e verës.

Sipas El Desmarque, Los Blancos kanë gati një ofertë të çmendur për qendërmbrojtëtin e skuadrës së Gennaro Gattusos. Madrilenët, në fakt, janë të gatshëm të ofrojnë 70 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez.

Kolumbiani, i cili është ndjekur për një kohë të gjatë verën e kaluar kur Ancelotti ishte trajneri i Napolit, mund të përfshihet në operacion. Shumë do të varet nga pozicioni i “Axurrëve” në renditjen përfundimtare të Serisë A.

Në rast se nuk do t ë arrihej kualifikimi në Champions League, Koulibaly do të ishte i gatshëm të përshëndetej me Napolin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: