Connect with Us

E BUJSHME/ Iu ofrua Partizanit, drejtuesit e kuq rrefuzojnë lojtarin e Kombëtares shqiptare

Kombëtare

E BUJSHME/ Iu ofrua Partizanit, drejtuesit e kuq rrefuzojnë lojtarin e Kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Egli Kaja i cili më parë është grumbulluar edhe nga kombëtarja Shqipëtare ka dalë lojtar i lirë. 22-vjeçari ishte pjesë e skuadrës së Ligës së Dytë angleze Northamptonit, por për shkak të dëmtimeve të shumta që pati këtë sezon shumë pak ka mundur të luaj.

“Fansat e futbollit Shqiptat” ka mësuar  se futbollisti i është ofruar kampionëve të Shqipërisë, Partizanit, por drejtuesit e kanë refuzuar pasi lojtari vjen pas shumë dëmtimeve dhe nuk dihet se cila mund të jetë forma e tij, por megjithatë lojtari është ende i ri dhe ka kohë të ringrihet pas kësaj periudhe tejet të vështir që ka kaluar në vitet e fundit.

Kujtojmë që Kaja u grumbullua nga trajneri Panuçi në Kombëtare, teksa u trumbetua me të madhe se kishim të bënim me një talent që do shkëlqente në të ardhmen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: