Connect with Us

E bujshme/ Limajn e Kukësit e kërkon një ekip i njohur europian

Sport

E bujshme/ Limajn e Kukësit e kërkon një ekip i njohur europian

Publikuar

-

Kukësi e ka shfrytëzuar këtë periudhë pushimesh për të kryer fazën përgatitore në Antalia, ndërkohë që merkatoja nuk ka qenë shumë aktive te verilindorët. Me përjashtim të Dakut që u largua për të luajtur me Ballkanin, nënkampionët e Shqipërisë nuk kanë bërë të tjera lëvizje as në hyrje e as në dalje.

Megjithatë, interesime ka pasur dhe një nga lojtarët që mund të largohet është Vesel Limaj. Kontrata e tij me Kukësin përfundon në verën e këtij viti por mesfushori ka shprehur gatishmërinë për të diskutuar në lidhje me rinovimin e saj, teksa në drejtim të futbollistit ka ardhur edhe një ofertë nga Kroacia.

Nderim Nexhipi zbuloi pak ditë më parë se është kërkuar në Kroaci, teksa “VipSport.al” ka arritur të mësojë emrin e skuadrës që kërkon Limajn. Bëhet fjalë për Osijekun ka shprehur interesim për të, megjithatë ende nuk ka asgjë konkrete mes palëve. Pjesë e skuadrës së Osijek, është edhe Eros Grezda i afruar në këtë merkato janari, duke lënë Rejnxhërsin për t’u rikthyer te skuadra te e cila shpërtheu si lojtar.

Kukësi nuk do të lejonte që një futbollist si Limaj të largohet me parametra zero, duke diskutuar me futbollistin për ta shitur dhe njëkohësisht për të mbushur arkat e klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE