Connect with Us

Edhe Kristal Abazaj trondit Kukësin, i vijnë dy super oferta

Sport

Edhe Kristal Abazaj trondit Kukësin, i vijnë dy super oferta

Publikuar

-

Kristal Abazaj është rikthyer në qendër të vëmendjes pas një gjysmë sezoni shumë të mirë që ka kaluar te Kukësi. Një “rilindje” e këtij lojtari në Superiore pas një periudhe aspak të mirë që kaloi te Anderlehti dhe Osijeku.

Gjithsesi kjo i përket së kaluarës dhe interesi është zgjuar sërish për sulmuesin shqiptar. Në mediat e huaja raportuan se Abazajt i është thënë për t’u rikthyer në Belgjikë dhe për t’u larguar në një tjetër aventurë në janar, por dëshira e lojtarit ishte që të shpallej kampion me Kukësin dhe të respektonte marrëveshjen. Këtë gjë e pranon edhe në prononcimin e dhënë për “Sport Ekspres”:

“Ka qenë një periudhë e vështirë për mua, pasi isha në gjendje jo të mirë. Tani te Kukësi kam gjetur veten në aspektin e karrierës dhe atë personal. Nëse një futbollist nuk luan, është një humbje e madhe për të. Nuk isha mirë as në aspektin psikologjik, pasi dihej situata. Megjithatë ka ndryshuar gjithçka dhe kërkojmë vazhdimësinë.

Është e vërtetë që kam pasur 2-3 oferta shumë të mira në Belgjikë dhe Europë. Sinqerisht nuk e di pasi janë njerëzit të tjerë që punojnë për këtë gjë. Le të ndodhë çfarë të jetë e shkruar. Dëshira është e madhe për të dalë kampion me Kukësin pasi e kemi kontigjetin. Asnjëherë nuk i dihet, kështu është merkato dhe shpresojmë për më të mirën”, ka thënë Abazaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE