Connect with Us

“Është belg”, portieri i Twentes “kritikon” futbollistin e Kombëtares: Është shumë turp

Kombëtare

“Është belg”, portieri i Twentes “kritikon” futbollistin e Kombëtares: Është shumë turp

Publikuar

-

Te Twente është bërë një festë ku janë grumbulluar të gjithë futbollistët që të diskutojnë edhe për momentin e kthesës në kampionat, ndërsa kanë vuajtur shumë në javët e fundit të kampionatit në Holandë.

Gjithashtu ka qenë edhe një darkë për t’u shkëputur nga rutina dhe që lojtarët e Twentes të qetësohen sa më tepër. Në të janë dhënë edhe disa premtime sa i përket vitit 2020. Portieri i klubit ka bërë një kritikë për sulmuesin dhe talentin e ri të Shqipërisë, Lindon Selahin.

“Synim i tij është që të flas më mirë gjuhën holandeze në vitin 2020, sepse ai është belg. Por nuk e flet gjuhën, kështu është shumë turp”, ka thënë Jorn Borndrel. Ndërkohë vetë Lindon Selahi është shprehur: “Më duhet të bëj disa leksione, është e vështirë që ta bëj vetë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE