Connect with Us

Faza përgatitore në Antalia, Kukësi i shpall “luftë” Partizanit

Sport

Faza përgatitore në Antalia, Kukësi i shpall “luftë” Partizanit

Publikuar

-

“Paintball” është kthyer në lojën e preferuar dhe të skuadrave të superiores. Pas Partizanit, ekipi i radhës që ka “rrëmbyer armët” është Kukësi. Dy pretendentë e Superligës, duket sikur i kanë shpallë “luftë” njëra-tjetrës, teksa kanë pozuar me armët me bojë të lojës “paintball”.

Kryesuesit e kampionatit shqiptar zgjodhën të argëtoheshin me lojën e famshme në Turqi, aty ku po përfundojnë fazën përgatitore të kampionatit. Trajenri Shpëtim Duro po e relakson skuadrën përpara rikthimit të kampionatit, ku do të vendoset dhe kampioni. Verilindorët kryesojnë renditjen me 31 pikë dhe shpresat për t’u shpallur kampion janë të mëdha këtë sezon. / CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shtubina flet nga karantina: Kam neglizhuar vetë, testi ishte një siklet i madh

Publikuar

-

Nga

Ndriçim Shtubina ka bërë testin për COVID-19 pasi u prek një afërm i tij me Koronavirus. Por fatmirësisht lajmi ka qenë i gëzuar dhe testi ka dalë negativ. Në një lidhje direkte për “Neës 24”, lojtari i Vllaznisë bën thirrje që të qendrohet në shtëpi, megjithëse shprehet se ka neglizhuar edhe vetë pak. “Bëra testin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE