Connect with Us

FIFA i ka bllokuar merkaton, por Flamurtari nuk do t’ia dijë. Arrin akordin me sulmuesin e Partizanit

Sport

FIFA i ka bllokuar merkaton, por Flamurtari nuk do t’ia dijë. Arrin akordin me sulmuesin e Partizanit

Publikuar

-

FIFA i ka bllokuar merkaton, por Flamurtarit mesa duket nuk i bëhet fare vonë. Klubi kuqezi duket se po kërkon që të përforcohet në këtë janar dhe sidomos me të huaj nga Brazili. Disa janë të panjohur dhe vijnë për herë të parë në vendin tonë, por ka edhe nga ata që kanë luajtur në Superiore.

Në Vlorë është trajneri Troisi që po negocion për të sjellë sulmuesin Lukas Kardozo, që në pjesën e parë të sezonit ishte pjesë e Dritës, si i huazuar nga Partizani, por që bashkëpunimin e mbylli më herët nga sa u mendua.

Kardoso është një “njohje e vjetër” për Superioren dhe natyrisht që afrimi i tij në Vlorë, do t’i bënte shumë punë trajnerit Marselo Troisi, e sidomos Flamurtarit për vijën e parë, kur ka shfaqur mjaft problem në pjesën e parë të sezonit.

Gjithsesi, brazilianin e duan edhe ekipe të tjera në Kosovë, aty ku la gjurmë në pjesën e parë të këtij sezoni…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: