Connect with Us

Jo vetëm Eni Imami, te Skënderbeu priten edhe disa goditje të tjera në merkato

Sport

Jo vetëm Eni Imami, te Skënderbeu priten edhe disa goditje të tjera në merkato

Publikuar

-

Skënderbeu vijon përgatitjet me dy seanca stërvitore në ditë për javën e parë të pjesës së dytë të sezonit. Në “Tropikal Resort” korçarët janë duke punuar me kapacitet maksimal për të qenë në një formë të mirë në startin e pjesës tjetër të kampionatit.

Lajmet që vijnë nga përgatitjet tregojnë se deri në fund të javës trajneri Ilir Daja do të mbajë të karikuar ekipin me këtë ngarkesë, ndërsa më pas gjatë fundjavës dhe në ditët e para të javës së ardhshme skuadra do të përshtatet në kushte kampionati për të qenë gati me rifillimin e sezonit në datën 22 janar.

Eni Imami mund të quhet afrimi zyrtar i Skënderbeut në këtë merkato dimërore. Korçarët kanë edhe disa alternativa të tjera, por që zyrtarisht askush nuk ka firmosur për bardhekuqtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE