Connect with Us

Merkato/ Çmendet Interi, siguron dy super yjet e Premier League

Premier Liga

Merkato/ Çmendet Interi, siguron dy super yjet e Premier League

Publikuar

-

Ashtu siç edhe pritej, Interi është shumë aktiv merkaton e janarit. Drejtori i zikaltërve, Piero Ausilio, ka udhëtuar mbrëmë vonë në Londër për të mbyllur marrëveshjet për transferimin e Christian Eriksen dhe Oliver Giroud.

“Gazzetta dello Sport” raporton se Interi ka arritur ofertën për mesfushorin danez në 15 milionë euro, ndërsa Tottenhami kërkon 20 milionë euro. Palët pritet të bien dakord mes tyre për 17 milionë euro. Eriksen do të nënshkruajë me Interin deri në vitin 2024 dhe do të paguhet 7 milionë euro në sezon.

Edhe marrëveshja për transferimin e Giroud duket drejt përfundimit me sukses. Interi ka rritur ofertën për francez duke i ofruar Chelseas 5 milionë euro, 1 milionë euro më pak nga sa kërkojnë “Blutë”. Duke parë se bëhet fjalë për një diferencë të vogël, marrëveshja mes klubeve pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së sotme. Giroud do të nëshkruajë me zikaltrit një kontratë 2.5 vjeçare, ku do të paguhet 3.5 milionë euro në sezon, plus bonuset. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE