Connect with Us

Merkato/ Çmendet Klopp, 125 milionë euro për patriotin e tij

Premier Liga

Merkato/ Çmendet Klopp, 125 milionë euro për patriotin e tij

Publikuar

-

Liverpool mesa duket është duke planifikuar një blerje të madhe. Sipas spanjolles Mundo Deportivo dhe disa burimeve gjermane, kampionët e Champions League janë gati të ofrojnë 125 milionë euro për Kai Havertz gjatë verës.

Kjo do të ishte një shifër rekord e “The Reds”. Deri tani titullin e blerjes më të shtrenjtë e mban Virgil van Dijk, i cili u ble për rreth 85 milionë euro nga Southampton.

Kontrata e Havertz te Bayer Leverkusen skadon në vitin 2022. Pas paraqitjeve mbresëlënëse sezonin e kaluar, ku në 42 ndeshje shënoi 20 gola, 20-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane, ndër të tjera dhe Bayern Munich.

Klopp ka thënë se do të bënte vetëm blerje të studiuara, dhe thuhet të jetë bindur nga potenciali i madh i Havertz.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: