Connect with Us

Merkato/ Real Madrid me një super përforcim, ylli i ri kushton 55 milionë euro

La Liga

Merkato/ Real Madrid me një super përforcim, ylli i ri kushton 55 milionë euro

Publikuar

-

Real Madrid e ka siguruar që tani përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. “Marca” raporton se “Los Blancos” kanë arritur marrëveshjen me Ajaxin për blerjen e Donny van de Beek.

22-vjeçari ka shkëlqyer me “Harkëtarët” vitin e fundit duke zgjuar interesimin e shumë klubeve të mëdha europiane.

“Marca” shkruan se ylli holandez në fund të sezonit do të transferohet te Reali për 55 milionë euro. Tashmë, marrvëeshja mes klubeve është arritur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Reali bën bllofin, ngec në shtëpi ndaj Celta Vigo/ Buzëqesh Barcelona

Publikuar

-

Këtë sezon, kampioni në La Liga duket se do të vendoset në javët e fundit, pasi gara për titull është mjaft e fortë, mes Barçës dhe Realit të Madridit, i cili hodhi një hap të gabuar këtë javë duke u ndalur në një barazim 2-2 në Bernabeu nga Celta Vigo. Smolov befasoi mijëra të pranishëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Vjen goli i barazimit në “Bernabeu”, shënon “Maestro”

Publikuar

-

Me fillimin e pjesës së dytë, Real Madrid ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Celta Vigo në Bernabeu. Pas një aksioni të shpejtë të “Los Blancos” dhe disa kombinimeve të bukura brenda zone, ishte Toni Kroos që dërgoi topin në rrjetë duke barazuar kështu rezultatin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE