Connect with Us

Merkato/ Shkëmbim i bujshëm mes Milanit dhe Romës

Seria A

Merkato/ Shkëmbim i bujshëm mes Milanit dhe Romës

Publikuar

-

Milani dhe Roma kanë nisur diskutimet, edhe pse janë ende në pikën “A” për një shkëmbim të mundshëm mes Susos dhe Under, teksa verdhekuqtë ende nuk janë gati ta japin turkun, edhe pse ky i fundit është kthyer rezervë dhe, nëse arrihet akordi për Politanon, do të vazhdonte të shihej si alternativë.

Turku është entuziast për ofertën e Milanit dhe me kuqezinjtë e ka të lehtë të gjejë akordin, pasi rroga e të dyve është thuajse e njëjtë. Por, Roma ende nuk ka dhënë “ok” përfundimtar. Milani vlerëson Suson rreth 25-30 mln euro, ndërsa Roma Under rreth 28 mln euro, duke qenë se sulmuesi ka zhgënjyer mes formës së dobët dhe dëmtimeve…

Palët janë duke diskutuar, por nuk është e thënë të gjendet akord. Suso është vërshëllyer nga “San Siro” dhe kjo duket si një mesazh: zhduku nga këtu!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE