Connect with Us

Merkato/ Zyrtare: Largohet nga Milani dhe bëhet shokë skuadre me bomberin shqiptar

Seria A

Merkato/ Zyrtare: Largohet nga Milani dhe bëhet shokë skuadre me bomberin shqiptar

Publikuar

-

Pas Mattia Caldara, Pepe Reina dhe Fabio Borinit, sot ka ardhur edhe largimi i katërt zyrtar nga ekipi i Milanit në këtë merkato janari.

Ricardo Rodriguez largohet nga kuqezinjtë dhe transferohet zyrtarisht te Fenerbahce. në garë për mbrojtësin zviceran ishte edhe PSV-ja, por në fund ai preferoi të kalonte te gjiganti turk.

Rodriguez do të huazohet deri në fund të sezonit me të drejtë blerje. Kujtojmë se te Fenerbahce luan edhe bomberi shqiptar, Vedat Muriqi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE