Connect with Us

Mungon vetëm zyrtarizimi, futbollisti i Kombëtares arrin akordin me Juventusin

Kombëtare

Mungon vetëm zyrtarizimi, futbollisti i Kombëtares arrin akordin me Juventusin

Publikuar

-

Një tjetër sulmues me potencial i Kombëtares po projektohet të transferohet në një klub të madh. Xhakomo Vrioni, vetëm 21 vjeç, është nën vëzhgimin e Juventusit, si përforcim për skuadrën U-23.

Kartoni i shqiptarit është në pronësi të Sampdorias dhe së fundmi bardhezinjtë po negociojnë në nivel talentesh dhe futbollistësh të rinj. Për Vrionin kalimi në një klub të madh mund të shërbejë si trampolinë për të ardhmen. Shqiptari është pjesë e Çitadelës në Serinë B, ndërkohë që nuk po gjen hapësira te kjo skuadër. Sulmuesi duket gati për t’u transferuar te Juventus U-23 në Serinë C, për të marrë sa më shumë minuta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“100 zogjtë e pulave kundër një luani”, futbollisti i Kombëtares mbështet Albin Kurtin

Publikuar

-

Nga

Mërgim Mavraj ka dalë hapur në mbështeje të Albin Kurtit, kryeministrit në detyrë të Kosovës, qeveria e të cilit u votua kundër në mocionin e mosbesimit disa ditë më parë. Qendërmbrojtësi ka përdorur një nga shprehjet e shumta të këngëtarit Unikkatili. “100 zogj t’pulave kundër 1 LUANI. Me Albinin”, shkruan Mërgim Mavraj, duke shprehur qartësisht […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Futbolli i gjunjëzuar prej Koronavirusit, Bakaj dhuron spektakël në Bjellorusi

Publikuar

-

Nga

E gjithë bota është ndalur, por jo në Bjellorusi, ku jeta vazhdon normalisht dhe futbolli po ashtu, pavarësisht kërcënimit të koronavirusit. Bjellorusët kanë vendosur që të injorojnë rrezikun dhe vazhdojnë jetën normalisht sipas planit të tyre, ku përfshihet edhe futbolli. Ndaj Elis Bakaj ka zbritur përsëri sot në fushën e lojës me Dinamo Brest, për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kamberi bën falenderimin special dhe largohet nga Skocia

Publikuar

-

Florian Kamberi është kthyer në një kohë shumë të shkurtër në një nga emrat më të vlerësuar në radhët e e Rejnxhërs, me tifozët e kësaj skuadre që duan që ai të qëndrojë edhe në vitin e ardhshëm. Ndaj edhe klubi skocez nuk ka ngurruar që të caktojë pikërisht sulmuesin që ka vendosur të luajë […]

LEXO TE PLOTE