Connect with Us

Ngjarje e rëndë, sulmohet autobusi i klubit shqiptar

Sport

Ngjarje e rëndë, sulmohet autobusi i klubit shqiptar

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka prekur Klubin e Basketbollit Bashkimi, të Prizrenit teksa ishin duke u kthyer nga ndeshja me Trepça 89′.

Teksa ktheheshin nga Mitrovica autobusi i klubit të Bashkimit është sulmuar nga persona të panjohur. Ndërkohë është tentuar dhe për të sulmuar fizikisht zyrtarë të klubit nga Prizreni.

Dyshimet e para janë për persona pro serb,  të cilët kanë sulmuar autobusin e klubit të shqiptarve. Njoftimi është bërë nga vetë KB Bashkimi, të cilët ndër të tjera I kanë kërkuar Federatës të marrë masat e duhura për sigurinë dhe dënimin e sulmuesve.

Njoftimi i KB Bashkimit:

Autobusi i klubit tonë sonte pas ndeshjes me Trepçën është sulmuar nga persona të panjohur.

Gjithashtu ka pasur tentime për t’i sulmuar fizikisht edhe zyrtarë të klubit tonë.

Akte të tilla vandale nuk i përkasin sportit. Ftojmë Federatën dhe organet gjegjëse të sigurisë të marrin masat e duhura dhe t’i dënojnë këta vandalë!

Sfida mes ekipit të Trepça dhe Bashkimit u mbyll me fitoren e këtyre të fundit 69-70. Ekipi nga Prizreni ka fituar me një tre piksh të fundit Musab Mala. Pasi sfida ka qenë tepër e luftuar deri në fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Kjo situatë në prek të gjithëve”, Altin LALA flet nga Gjermania: Problem do jetë …

Publikuar

-

Nga

Virusi COVID-19 vazhdon të jetë problematik për një pjesë të madhe të botës dhe kryesisht Europën. Për ta parandaluar, vendet kanë marrë masa ekstreme duke kufizuar lëvizjen e individëve. Gjermania është një nga vendet që ka numër të lartë të infektuarish, por vdekshmëria është e ulët kjo dhe fal menaxhimit të bluzave të bardha. Ish […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Historike/ Ja rekordi që theu Dinamo në Kupat e Europës

Publikuar

-

Nga

Dinamo arriti që afro dy dekada më parë të rikthehet te titulli kampion, nën presidencën e Besnik Sulajt dhe me një skuadër që grumbulloi më të mirët e futbollit shqiptar. Mjafton të përmendësh portierin e tretë të Kombëtares, Ilion Lika, apo dhe sulmin, aty ku kualitete si: Fjodor Xhafa e Daniel Xhafaj, Klodian Asllani apo […]

LEXO TE PLOTE