Connect with Us

Ngjarje e rëndë, sulmohet autobusi i klubit shqiptar

Sport

Ngjarje e rëndë, sulmohet autobusi i klubit shqiptar

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka prekur Klubin e Basketbollit Bashkimi, të Prizrenit teksa ishin duke u kthyer nga ndeshja me Trepça 89′.

Teksa ktheheshin nga Mitrovica autobusi i klubit të Bashkimit është sulmuar nga persona të panjohur. Ndërkohë është tentuar dhe për të sulmuar fizikisht zyrtarë të klubit nga Prizreni.

Dyshimet e para janë për persona pro serb,  të cilët kanë sulmuar autobusin e klubit të shqiptarve. Njoftimi është bërë nga vetë KB Bashkimi, të cilët ndër të tjera I kanë kërkuar Federatës të marrë masat e duhura për sigurinë dhe dënimin e sulmuesve.

Njoftimi i KB Bashkimit:

Autobusi i klubit tonë sonte pas ndeshjes me Trepçën është sulmuar nga persona të panjohur.

Gjithashtu ka pasur tentime për t’i sulmuar fizikisht edhe zyrtarë të klubit tonë.

Akte të tilla vandale nuk i përkasin sportit. Ftojmë Federatën dhe organet gjegjëse të sigurisë të marrin masat e duhura dhe t’i dënojnë këta vandalë!

Sfida mes ekipit të Trepça dhe Bashkimit u mbyll me fitoren e këtyre të fundit 69-70. Ekipi nga Prizreni ka fituar me një tre piksh të fundit Musab Mala. Pasi sfida ka qenë tepër e luftuar deri në fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: