Connect with Us

Nuk do e besoni kush është shpallur arbitri më i mirë i vitit 2019 në Superligën shqiptare

Sport

Nuk do e besoni kush është shpallur arbitri më i mirë i vitit 2019 në Superligën shqiptare

Publikuar

-

Shoqata e Arbitrave dhe FSHF kanë zhvilluar një grumbullim me arbitrat kryesorë dhe anësorë të Superiores dhe gjyqtaret femra. Në prani të presidentit Duka, sekretarit të përgjithshëm Shulku dhe disenjatorit Jareci, është bërë ndarja e çmimeve për vitin 2019. 

Kridenc Meta është vlerësuar si arbitri më i mirë ndërsa për femrat, Mirela Çemeri. Asistenti më i mirë Ridiger Çokaj dhe për femra Nikoleta Prenga.

Arbitri i perspektivës është përzgjedhur Roxhers Muska. Të gjithë gjyqtarët kanë kaluar normat fizike dhe testet teorike nën vëzhgimin e instruktorit të UEFA-s dhe FIFA-s, Alan Snudi nga Irlanda e Veriut. Në një seminar, të pranishëm kanë qenë edhe vëzhguesit e Superiores, për të rritur bashkëpunimin me gjyqtarët.

Stemat – Në lidhje me stemat e FIFA-s, risia është se Shqipëria, për herë të parë, do të ketë treshe të plotë femrash pasi Emanuela Rustës dhe Erinda Kumes i bashkohet Nikoleta Prenga. Në radhën e meshkujve, nuk ka ndryshime dhe konfirmohen treshja Jorgji-Xhaja-Hamiti si dhe asistentët D.Rexha, R.Avdo, R.Çokaj, I.Tartari, D.Myftari dhe N.Bregasi. Vakant janë futbolli i sallës dhe ai i plazhit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE