Connect with Us

Setien bën ndryshimin e parë të madh te Barcelona

La Liga

Setien bën ndryshimin e parë të madh te Barcelona

Publikuar

-

Edhe pse kanë kaluar vetëm dy ditë nga prezantimi i tij zyrtar të krye të Barcelona, Quique Setien ka filluar që tani nga ndryshimet e mëdha.

Sipas asaj që raporton “Marca”, ndryshimi më i rëndësishëm deri më tani ka qenë vendimi për të zhvilluar seanca stërvitore edhe gjatë ditëve kur Barcelona ka ndeshje, gjë që nuk ndodhte me Valverden.

Këtë të dielë, Barcelona do të luajë në orën 21:00 ndak Granada-s, por lojtarët janë të detyruar të shkojnë në stërvitje edhe të dielën në mëngjes. Qëllimi kryesor i stërvitjes gjaë ditës së ndeshjes është të përqëndrohen te aspekti taktik. E njëjta strategji është përdorur edhe nga Guardiola, kur drejtonte katalanasit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: