Connect with Us

Shqipëria dhe Kosova bëjnë gati Kupën “Nënë Tereza”, pritet përgjigje nga Europa League

Kombëtare

Shqipëria dhe Kosova bëjnë gati Kupën “Nënë Tereza”, pritet përgjigje nga Europa League

Publikuar

-

Shqipëria dhe Kososva kanë nisur hapat e parë të bashkimit nëpërmjet sportit dhe kjo me antë të krijimit të Kupës “Nënë Tereza”. Në këtë kompeticion do të marrin pjesë klube nga të dyja vendet ndërsa është kërkuar në UEFA që fituesi të ketë mundësinë e pjesëmarrjes në kupat europiane.

Një gjë e tillë ka marrë jehonë të madhe edhe në mediat e huaja, të cilat kanë nisur të flasin mbi këtë temë. Zyrtarët e futbollit në Shqipëri dhe në Kosovë kanë kërkuar mbështetje qeveritare, nga ku do të sigurojnë edhe vlerë monetare që do u shpërndahet ekipeve, ndërsa gjithë mediat e huja, duke nisur nga Franca, Italia, Spanja apo Anglia tregojnë se e vetmja gjë që tani pritet është përgjigja nga UEFA, pasi çdo gjë tjetër është gati për t’u vënë në jetë./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: